ДЛЯ ЧОГО МЕНІ РД - Розумний дім - за розумну ціну!

Перейти до контакту

Головне меню:

ДЛЯ ЧОГО МЕНІ РД

РОЗУМНИЙ ДІМ > ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

 Термін «smart» (розумний) все більше проникає в наше життя. 

Smart TV, смартфони - цими пристроями та технологіями вміє користуватись навіть дитина. 


Але Ваш дім також може бути «smart»!


«Розумний будинок», «Будинок з інтелектом» або «Інтелектуальний будинок» - сьогодні про ці поняття чула практично кожна людина, яка хоче зробити своє житло зручним і комфортним.


     Але ще багато хто задається питанням, а для чого мені цей «Розумний будинок»? Мені і так живеться непогано. Складно переконати таку людину - вона ще не готова прийняти всі ці нововведення, які можуть кардинально змінити її звички. Наша сила звички, наш консерватизм до нового, особливо якщо це стосується електроніки, увесь час заважають нам зрозуміти переваги автоматизації будинку.
     Навіщо Ви купуєте новий сучасний холодильник, якщо у Вас ще стоїть старий, але робочий?
    Зазвичай, Ви це робите, коли настають дві причини: або старий холодильник вийшов з моди; або він менш зручний, комфортний, з меншими функціональними можливостями, ніж той, який Ви придбаєте замість нього. Те ж саме можна сказати і про електрообладнання вашого будинку. Якщо воно застаріле, потрібно міняти. Головне, що сьогодні є що запропонувати. Часи міняються, стають доступними різні по функціональних можливостях системи домашньої автоматики, що отримали назву «Розумний будинок».
     «Розумний будинок» - загальноприйнятий термін, який має на увазі єдину систему, єдиний комплекс, що об'єднує управління різними побутовими, електричними і електронними приладами і пристроями, що входять в систему життєзабезпечення будинку. Все управління будинком відбувається з однієї панелі управління, а також за допомогою ІЧ-пульта, мобільного телефону або через інтернет з будь-якої точки Вашого будинку, міста, країни і так далі.
     Ідея створення «Розумного будинку» з'явилася вже давно, ще в фантастичних оповіданнях. Але тільки в кінці ХХ ст. років ця ідея почала втілюватися в життя. Такі системи почали застосовувати на промислових об'єктах. Потім, поступово, устаткування вдосконалювалося, ставало менш помітним і починало ідеально вписуватися в інтер'єр. Такі системи все частіше стали використовувати для житла.
    Творець і власник корпорації Microsoft, усім відомий Біл Гейтс, став одним з перших власників «Розумного будинку». Такі системи були доступні тільки дуже багатим людям. Проте, технології швидко розвинулися. Вартість такого устаткування стала доступною представникам середнього класу.
     Багато людей, що вперше починають ремонт або будівництво вважають, що головне зробити саму коробку будинку. Багато хто навіть не думає про «Розумний будинок». Але ті, хто пожив, використовуючи ці системи, розуміють, що це не лише дуже зручно і комфортно, але ще і дуже економно.


«Розумний будинок» об"єднує наступні інженерні системи:

    • електропостачання; 
    • освітлення; 
    • газопостачання; 
    • котельні і бойлерні; 
    • опалювання та обігрів зовнішніх поверхонь; 
    • водопостачання; 
    • вентиляція; 
    • кондиціонування; 
    • система відеоспостереження; 
    • охоронно-пожежна сигналізація; 
    • телебачення; 
    • комп'ютерні мережі; 
    • система «мультирум» і домашній кінотеатр; 
    • «центральний пилосос« і інші.

     Їх можна комбінувати, залежно від Ваших потреб. Ці інженерні системи можуть проектуватися як кожна окремо, так і в рамках спільного використання.
     Якщо у Вас встановлена система «Розумний будинок», то вона ніколи не забуде вимкнути світло у ванні і туалеті, не допустить, щоб в одній і тій же кімнаті батареї гріли, а кондиціонер чи відкрите вікно охолоджували повітря. Крім того, можна задати програму, по якій опалення включатиметься за годину до Вашого повернення, а не буде обігрівати порожні кімнати весь день. 

     За допомогою клімат-контролю можна підтримувати постійну температуру, а також міняти її залежно від часу доби і Ваших побажань. Система може сама відкривати і закривати штори, жалюзі, ролокасети, управляти всією домашньою технікою. Можна встановити час знеструмлення телевізора в дитячій кімнаті і діти не зможуть допізна і нишком дивитися телевізор. 

     Можна заздалегідь задати команду включити опалення, набрати воду у ванну, запалити камін, відрегулювати температуру і вологість і багато що інше.


Деякі приклади інтеграції різних інженерних систем:

  • Системи вентиляції, кондиціонування та опалення працюють узгоджено для підтримки заданої температури в приміщеннях. 
  • Інформація від датчиків охоронно-пожежної системи використовується системою управління освітленням. В цьому випадку регулюється включення/виключення світла в прохідних зонах. 
  • Система контролю протікань погоджує роботу з системою водопостачання і охоронно-пожежною сигналізацією. В разі аварії перекривається подача води і видається відповідна інформація в систему ОПС. 
  • Система автодозвону і передачі SMS-повідомлень. При виникненні будь-якої аварійної ситуацій (відключилося опалення, пропала електрика, спрацювала охоронна або пожежна система і тому подібне) ця система тут же сповістить Вас про те, що сталося. 
  • Система «мультирум». Сигнал від музичного центру, домашнього кінотеатру або супутникового ресівера спрямовується у будь-яку частину Вашого будинку. Спеціальні пристрої зроблять все це доступним всьому будинку. Досить тільки купити екрани і колонки в кожну кімнату і ніяких дротів. 
  • Узгодження роботи через Інтернет. Ви дістаєте можливість стежити за тим, що відбувається у Вашому будинку цілодобово, з будь-якої точки світу! По телефону Ви зможете включити DVD і записати цікаву програму або фільм, вимкнути забуту праску і так далі. Для цього Вам потрібні тільки комп'ютер або мобільний телефон. 
  • І ще дуже і дуже багато цікавого.

«Розумний будинок» - це Ваш незамінимий помічник. Ви знімаєте в себе величезну кількість дрібних проблем, які віднімають купу Вашого вільного часу. При цьому Ви використовуєте можливості сучасної техніки, економите енергоносії.
Йдіть в ногу з часом, зробіть свій дім шедевром сучасних технологій!




назад

 
Copyright 2017. All rights reserved.
Назад до змісту | Назад до головного меню